Moszkvában az újságírók tiszteletben tartására utasították a rendőröket
A moszkvai belügyi parancsnok az újságírók munkájának tiszteletére szólította fel a rendfenntartókat - közölte szerdán a parancsnok sajtóosztálya.
A moszkvai belügyi parancsnok az újságírók munkájának tiszteletére szólította fel a rendfenntartókat - közölte szerdán a parancsnok sajtóosztálya.
A jegyzőkönyv felvétele után elengedték a rendőrségről az orosz ellenzéki vezetőket, akiket hétfőn este vettek őrizetbe Moszkvában a Vlagyimir Putyin elnökké választása elleni tiltakozó akciókon.
Az Egyesült Államok kedden az orosz elnökválasztás szabálytalanságainak "független és hiteles" kivizsgálását kérte Oroszországtól, miután számos jelentés szerint ilyenek is hozzájárulhattak Vlagyimir Putyin győzelméhez.
Legalább 150 embert vett őrizetbe a rendőrség a hétfői moszkvai ellenzéki akciókon, egy nappal az elnökválasztás után.
Vlagyimir Putyin sírva fakadt és könnyeit törölgette, amikor bejelentette az elnökválasztási győzelmét a Kremlnél összegyűlt tömeg előtt.
Nemzetközi megfigyelők szerint komoly problémák voltak az orosz elnökválasztás tisztaságával; az Európa Tanács (ET) Parlamenti Közgyűlésének, valamint az Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezetének képviselői Moszkvában sajtótájékoztatón mondták el kifogásaikat. A magyar Alkotmánybíróság elnöke, Paczolay Péter, aki szintén megfigyelőként volt jelen, úgy fogalmazott: a választás szabad volt, de tisztasága megkérdőjelezhető több esetben.
Az elnökválasztást megnyerte, legitimitását azonban elveszítheti az orosz kormányfő- véli a Vedomosztyi című orosz lap; a hazai komentárok messzire mutató következményekkel számolnak Vlagyimir Putyinnak az államfői posztra való visszatérése nyomán.
Nem sokkal az orosz elnökválasztás végeredményének közlése után máris gratulált Vlagyimir Putyin elnökké választásához Hu Csin-tao kínai államfő – mondta hétfőn a pekingi külügyminisztériumi szóvivő. Kína tiszteletben tartja az orosz emberek választását és hisz abban, hogy Oroszország fenntartja a társadalmi, politikai stabilitást, a gazdasági fejlődést és nagyobb szerephez jut a nemzetközi ügyekben – tette hozzá.
Május hetedikén iktatják be hivatalába Vlagyimir Putyint, a vasárnapi elnökválasztás győztesét - közölte a Rosszijszkaja Gazeta csütörtökön.
Az orosz központi választási bizottság szerdán kihirdette a vasárnapi elnökválasztás végleges eredményét: Vlagyimir Putyin hivatalosan is Oroszország megválasztott elnöke.
Nincs szó arról, hogy Oroszország politikai menedéket nyújtana Bassár el-Aszad szíriai elnöknek - mondta Vlagyimir Putyin orosz miniszterelnök szerdán.
Vlagyimir Putyin megválasztott orosz elnök szerdán kijelentette, hogy szívesen látná a leendő kormányban Mihail Prohorov milliárdos üzletembert, az elnökválasztás harmadik helyezettjét.
A felszínen nagy győzelemnek látszik, hogy Vlagyimir Putyin vasárnap megnyerte az orosz elnökválasztást, de én a helyében aggódnék - mondta Konstantin (Konsztantyin) von Eggert független orosz elemző és újságíró, a Kommerszant orosz rádió hírmagyarázója.
Az orosz elnökválasztás eredményéről, Vlagyimir Putyin győzelméről cikkeznek az orosz lapok. A Komszomolszkaja Pravda egészoldalas interjút közöl Silvio Berlusconi volt olasz miniszterelnökkel, aki köztudottan jó barátságot ápol Putyinnal.
Minden szavazatot összesítettek a vasárnapi elnökválasztás után Oroszországban, az előzetes eredmények alig változtak.
A parlamenten kívüli ellenzék engedélyezett tüntetésével egy időben a Putyin-párti ifjúsági mozgalom ismét az utcára vitte híveit hétfőn.
Bassár el-Aszad szíriai, Hugo Chávez venezuelai és Mahmúd Ahmadinezsád iráni elnök is gratulált Vlagyimir Putyinnak, aki az előzetes eredmények szerint a szavazatok 63,65 százalékával győzött a vasárnapi orosz elnökválasztáson.
Vlagyimir Putyin, az orosz elnökválasztás győztese utasítani fogja a központi választási bizottság elnökét, hogy a testület ellenőrizzen minden értesülést a vasárnapi szavazás során történt állítólagos visszaélésekről.
Hivatalosan bejelentette Vlagyimir Putyin elnökválasztási győzelmét hétfőn Vlagymimir Csurov, az orosz központi választási bizottság elnöke. Az előzetes eredmények alapján a szavazók 63,75 százaléka adta voksát az orosz kormányfőre – ez több mint 45 millió voksot jelent.
A vasárnap tartott orosz elnökválasztáson leadott szavazatok 98,47 százalékának összesítése után, a várakozásoknak megfelelően, továbbra is fölényesen vezet Vlagyimir Putyin.